среда, 21.08.2019. ✝ Верски календар € Курсна листа
Последња измена 23:00
ПОЛУФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ У ФУДБАЛУ

Без голова у Лучанима, Звезда у финалу Купа Србије

Реванш меч у Лучанима против Младости завршен без голова, „црвено-бели” лако одбранили предност од 4:1 из првог сусрета
Аутор: Д. Шоћсреда, 15.05.2019. у 19:37
(Фото Бета)

Лучани – Само су голови  недостајали у реванш утакмици полуфинала купа Србије, па да она по приказаној садржини, узбуђењима и бројним приликама, понесе епитет – фантастична.

Оба ривала су од првог минута играла без превише калкулација, што је овом мечу дало посебан печат јер је нападачка игра Младости и Црвене звезде, донела прегршт прилика, али се на крају испоставило да су оба голмана била на висини задатка.

Већ у 3. минуту, после продора Лековића, Лазар Јовановић је упутио добар ударац, Борјан је кратко одбио лопту, али Бојовић није стигао да је проследи у небрањену мрежу. Само два минута касније, Марин је упутио силовит ударац са 18 метара, али је Росић крајњим напором скренуо лопту у корнер.

Играо се 13. минут када је Лазар Јовановић идеално упослио Бојовића, овај је са седам-осам метара упутио ударац главом, али је лопта завршила тик крај стативе. И у 18. минуту домаћини су извели добар напад, који је започео Бојић, потом је Андрић упослио Бојовића, овај опет тукао главом, ипак и овога пута сјајно је интервенисао Борјан и лопту из левог рогља скренуо у корнер.

Узвратила је Звезда у 26. минуту, када је снажан ударац Родића, пожртвованим стартом изблокирао Шатара. У 39. минуту Андрић је упослио Бојића, овај се нашао у изгледној позицији, упутио ударац, али је лопта завршила изнад пречке. И сам финиш првог дела донео је још две врло изгледне прилике. Најпре је у 41. минуту Јовичић упутио дословце, пројектил са 25 метара, али је Росић изванредно интервенисао.

У 45. минуту Марин је у свом стилу покушао луцидним ударцем да надмудри чувара мреже Лучанаца, али је овај поново на висини задатка, кратко је одбио лопту, а ударац Павкова изблокирао је Милошевић.

И у наставку меча навијачи оба тима уживали су у обострано отвореној игри. У 55. минуту узбуђења испред оба гола. Најпре је ударац Иванића зауставио Росић, а на супротној страни покушај Радивојевића укротио је Борјан.

У 61. минуту добру прилику имала је Звезда, тукао је Павков, Росић је поново бравурозно интервенисао, а у наставку исте акције Иванић је непрецизан. Лучанци су појачали ритам и у 63. минуту, Радивојевић је упутио ударац са око 20 метара, лопта је замало завршила крај десне стативе, а само минут касније у брзој контри, Лазар Јовановић је несебично проиграо Одиту, а овај уместо небрањене мреже са свега седам-осам метара, погодио стативу и одбијену лопту послао је преко пречке.

У 68. минуту, на додавање Радивојевића, нови зицер је прокоцкао Одита, а да искусни нападач није имао свој дан, видело се и у 70. минуту када је из непосредне близине послао лопту крај гола.

У 80. минуту добар ударац Андрића зауставио је Борјан, а на супротној страни два минута касније Марин је вешто преварио своје чуваре, упутио је ударац, овога пута статива је била савезник домаћина, да би у наставку акције и Стојковић послао резантан ударац замало крај гола.

У 84. минуту „поигравао“ се Борјан, што умало није искористио Одита, али је поново лопта завршила крај стативе. У самом финишу, тачније у 90. минуту Милан Борјан је са две сјајне интервенције зауставио најпре ударац Бојића, а потом и капитена Милошевића.

СТАДИОН: Младости. ГЛЕДАЛАЦА: 2.500. СУДИЈА: Петар Пипер (Чачак). ЖУТИ КАРТОНИ: Тумбасевић, Л. Јовановић (Младост), Бабић (Црвена звезда).

МЛАДОСТ: Росић 8,5, Андрић 7,5, Милошевић 7,5, Шатара 8, Лековић 7, Тумбасевић 7,5 (82. Павловић -), Пејовић 7,5, Радивојевић 7,5, Бојић 7,5, Л. Јовановић 8, Бојовић 7 (46. Одита 7).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 9, Стојковић 7, Милуновић 7,5, Бабић 7, Родић 7,5, Бен 7,5 (76. Гобељић -), Јовичић 7,5, Марин 8 (82. Вулић -), Јованчић 7,5, Иванић 7,5 (70. Вукановић -), Павков 7,5.