utorak, 02.03.2021. ✝ Vеrski kalеndar € Kursna lista
subota, 05.12.2020. u 22:34 M. Stojanović
EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠICE U DANSKOJ

Srbija posle čudesnog prekreta srušila prvakinje sveta

Iako su Holanđanke u drugom poluvremenu vodile i sa sedam golova prednosti naš tim u furioznom finišu slavio sa 29:25 (9:15). – Teška povreda Andree Lekić koja je na nosilima izneta sa terena
Фото Рукометни савез Србије

Reprezentacija Srbije je pobedila svetskog prvaka, Holandija je na kolenima – 29:25! Fenomenalna igra u drugom poluvremenu, neverovatna igra u odbrani donele su Srbiji veliku pobedu na startu Evropskog prvenstva!

Do 13.minuta su se držale Srpkinje, a onda su Holanđanke preuzele sve u svoje ruke, na golu je briljirala Tes Vester, dok su na terenu Abing i Snedler pravile čuda.

Ljubomir Obradović je počeo sa bekovskom postavom Janjušević-Liščević-Stoiljković, ali to nije funkcionisalo na najbolji način, pa je brzo na teren poslao najbolju igračicu Andreu Lekić koja je unela dosta živosti u igru našeg tima.

Međutim, ni to nije bilo dovoljno da se Holanđanke malo opuste, iako je upravo preko Lekićeve koja je postigla dva gola, Srbija stigla na 9:7. Tada su se ponovo razigrale Holanđanke, pre svih Snedler, dok je Vester na golu činila čuda.

U 24.minutu na semaforu je sajalo 13:8, činilo se da u našem timu ništa ne štima, a onda je tri minuta kasnije usledio najgori scenario, najbolja igračica našeg tima, Andrea Lekić je zaradila tešku povredu Ahilove tetive i nosilima je izneta sa terena.

Trebalo bi istaći da su krila, Katarina Krpež- Šlezak, Sanja Radosavljević i Željka Nikolić u prvom poluvremenu postigle samo jedan pogodak.

Odlično je Holandija otvorila i drugi deo meča, povela 16:9, a posle pet minuta je bilo 17:10. Raspucala se Anđela Janjušević, razigrala se i Katarina Krpež- Šlezak, ali na ovom meču odbrana srpskog tima nije bila na zavidnom nivou. Rival je isuviše lako dolazio u priliku za gol što je i znao da iskoristi.

Čim su naše igračice malo zgusnule odbranu usledila je serija preko Janjušević, Liščević i Krpež- Šlezak, pa je u 40.minutu bilo 20:16. Činilo se da može naš tim malo ozbiljnije da ugrozi svetskog prvaka, ali to se nije desilo. Usledile su nove tehničke greške, kao da je strah odsekao ruke Srpkinjama, što je iskusni tim Holandije znao da kazni – 22:16.

Probudio se naš tim, usledila je sjajna serija , pa je u 46.minutu bilo 22:19! Razigrala se Stoiljković, postigla tri gola, Željka Nikolić je odigrala sjajno u odbrani, pa je minut kasnije bilo 22:20, a potom i 22:21.

Reprezentacija Srbije je napravila sjajnu seriju 7:0 i preokrenula rezultat na 23:22! Na golu se razbranila Jovana Risović, odbrana je bila agresivna i dobra, Holandija nije znala šta je snašlo.

Katarina Tomašević je odbranila penal, na drugoj strani je pogodila Lavko, a onda i Radosavljević i naš tim je imao prvi put na utakmici dva gola prenosti – 26:24. Usledila je greška našeg tima i Holandija je smanjila na gol minusa, ali onda je usledila neverovatna serija i Srbija je stigla do velike pobede.

Kolding – Dvorana: Sjudbank arena. Sudije: Alpaze i Bereskina (Rusija). Sedmerci: Srbija 4(4), Holandija 3(1). Isključenja: Srbija 2, Holandija 6 minuta.

SRBIJA: Risović (14 odbrana), Tomašević (2 odbrana), Radosavljević 3, Krpež-Šlezak 10 (4), Trifunović, Lekić 2, Lavko 3, Nikolić 2, Janjušević 4, Pop-Lazić, Radojević, Jovović, Stoiljković 4, Liščević 2.

HOLANDIJA: Dujdan, Vester (14 odbrana), Kramer, Van der Hejden 2, Bont 2, Abing 5(2), Nuser 2, Snedler 5, Van Vetering 1, Dulfer 1, Freriks, Smits, Smets 1, Malestajn 2, Van der Vilt, Housher 2.

Anđela Janjušević: Ponosna na tim

Anđela Janjušević je posle meča bila presrećna:

-Veoma sam ponsona na tim! Svi znaju šta nam se sve dešavalo, nismo imale trening, bile smo u hotelu, nismo se pripremili kako treba. Kako smo odigrale preponosna sam na tim. Nismo otvorile utakmicu dobro, ali smo u drugom poluvremenu bile odlične, počele više da se krećemo u odbrani, pojačale smo napad i one nisu imale rešenja. Sve je funkcionisalo kako treba. Žao nam je Andree, svi smo se uplašili za nju.

Slađana Pop–Lazić: Sve došlo na svoje

Slađana Pop-Lazić je bila jedini pivotmen na utakmici, odradila je lavovski deo posla.

-Prvo poluvreme nije loše s obzirom na to da smo tri dana bile u sobi, pravo iz kreveta smo došle na teren. Promašile smo dosta zicera, odbrana nije funkcionisala, ali je u drugom poluvremenu sve došlo na svoje. Andreina povreda nam je dala jačinu i motiv, sad još više imamo želju da se borimo.

Danas je na redu meč sa Mađarskom?

-Nemamo mnogo vrmena da se spremamo za tu utakmicu. Brzinski ćemo pokušati, dosta smo se istrošile, ali nema govora o umoru.

Komеntari16
6c77e
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.

Anoniman
Čestitam rukometašicama!
Miksa
Od -6 do +10. To je 16:0 u drugom poluvremenu. Jel to izašla neka druga ekipa Holandije ili neka naša najbolja ekipa svih vremena. I to svetski prvak.
Jovan Markovic
Selektor Ljuba izasao u drugom poluvremenu sa sedam igracica u napadu, bez golmana i fantasticno preokrenuo tok utakmice. Odlican trener!